Podsumowanie sezonu 2016/2017

Sezon 2016/2017

Ponad 2 tygodnie temu zakończyliśmy sezon 2016/2017. Możemy uznać go za udany bowiem jak wiemy udało nam się osiągnąć postawiony przed sezonem cel jakim był awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W drugiej połowie sezonu – rundzie wiosennej mieliśmy identyczny bilans co w rundzie jesiennej, jednak zdobyliśmy znacznie więcej bramek i gra naszej drużyny wyglądała dużo lepiej. Kilka wzmocnień w połowie sezonu dało się we znaki, nowi zawodnicy dołożyli swoją cegiełkę do końcowego sukcesu.

Na 24 mecze Orzeł wychodził zwycięsko 18 razy (9 u siebie, 9 na wyjeździe), 4 razy (2 u siebie, 2 na wyjeździe) dzieliliśmy punkty z naszymi rywalami oraz dwukrotnie (raz u siebie, raz na wyjeździe) zostaliśmy pokonani przez tę samą drużynę (Piast Nowa Wieś) zatem z obu meczów z Piastem nie wyciągnęliśmy ani punktu. Strzeliliśmy 70 bramek (31 u siebie, 39 na wyjeździe) tracąc przy tym 22 bramki (14 u siebie, 8 na wyjeździe). Jak widać lepszy bilans osiągnęliśmy grając na obcym terenie. Choć z większością drużyn dawaliśmy sobie radę to jednak w tym sezonie nie zdołaliśmy pokonać liderującej Świlczanki (1:1 i 0:0), Piasta (1:0 i 1:3) oraz Staroniwy (oba mecze 1:1).

Statystyki indywidualne:

Bramki:

1

Podobnie jak na półmetku rozgrywek najlepszym strzelcem pozostaje Radek Tomaszek, który zdobył 16 bramek. Gratulacje!

Asysty:

2

Jeśli chodzi o asysty pierwsze miejsce nie jest zajmowane przez jedną osobę. Najwięcej asyst zaliczyli po równo Paweł Bułaś i Damian Wesół, którzy skutecznie dogrywali 5-cio krotnie

Podsumowując sezon powinniśmy być zadowoleni i dumni z wyników drużyny z Wysokiej Głogowskiej. Mało straconych bramek (22 bramki) co daje drugie miejsce zaraz po Świlczance (16 bramek), niezły bilans strzelonych bramek i przede wszystkim całkiem spora liczba zdobytych punktów, która doprowadziła ostatecznie do tego, że w przyszłym sezonie będziemy wystepować w rzeszowskiej A-klasie. Gratulujemy chłopakom, trenerowi i całemu zarządowi awansu, trzymamy kciuki i liczymy na równie dobre występy w przyszłym sezonie!